Informace

27. – 28. 6. 2020 - MČR V RALLYCROSSU V SOSNOVÉ OTVÍRÁ SEZÓNU

RX Plakát Sosnová 2020K 24. 6., kdy byla druhá uzávěrka přihlášek, máme 166 předběžně přihlášených jezdců napříč všemi divizi. Vzhledem k velkému zájmu jsme oproti původnímu plánu museli překopat časový harmonogram, který počítal s 60. ti jezdci v rámci doprovodného poháru RX Rallycross Cup. Abychom neměli sobotní program tak našlapaný, tak jsme eSkové divize z tohoto poháru, jejichž vozy jsou nejvýkonnější a do velké republiky mají opravdu blízko, přesunuli a pojedou dohromady s programem hlavního závodu, který tak bude vždy jejich divizemi začínat.

V sobotu tak na diváky bude čekat kompletní program eNkových divizí a divizí historiků tohoto poháru včetně značkového poháru Škoda Cup, který začne v 8.00 prvními dvěma kvalifikačními sériemi. V průběhu dopoledne se do programu zapojí jezdci poháru Mascom Cup v Kartcrossu, kteří si odjedou své první měřené tréninky, a pak už se bude program doplňkového závodu s republikovým prolínat. Kolem půl třetí jsou plánovány finálové jízdy RX Rallycross Cupu, po kterých hned začnou 1. série rozjížděk hlavního závodu v pořadí – S-Divize, Mascom Cup, Česká trofej historických automobilů a Mistrovství ČR+SR.

V neděli se pak už pojede podle klasického republikového formátu odjetím dvou rozjížděk a semifinálových a finálových jízd. V nabité startovní listině tradičně vévodí s největším počtem přihlášený pohár Mascom Cup, který má předběžně přihlášeno 17 jezdců. Vesměs všechny divize mistráku a historiků, vyjma čtyřkol z historiků, jsou tak, že jsou rozděleny do dvou jízd, což slibuje důležité souboje o finálovou účast již od samotného začátku.

Vzhledem k situaci v jaké jsme připravovali tento závod, bylo velmi těžké se rozhodovat o některých věcech jako je například doprovodný program pro diváky, když několik týdnů zpátky nebylo vůbec jasné, zda budou či nebudou moci být. Doprovodný program jsme tak řešili až opravdu v posledních fázích příprav a jsme velmi rádi, že díky naším partnerům jsme za tak krátkou dobu mohli tuto důležitou diváckou složku do závodu také zařadit.

Diváci se tak mohou těšit:

1. AUTOKROSOVÁ EXIBICE – dá se říci, že si svou velkou premiéru se svým novým vozem pro Petr Nikodém???divizi SUPER BUGGY před diváky odbyde několika násobný Mistr Evropy a České republiky, PETR NIKODÉM. Jeho jízdy jsou v plánu v průběhu nedělního dne. Už se moc těšíme.

2. VELKOPLOŠNÁ OBRAZOVKA – vzhledem k omezenému pohybu diváků, bude před sektorem východních a diváckých krytých tribun umístěna velkoplošná obrazovka. Diváci v tomto sektoru tak budou moci sledovat souboje i ze zadní části okruhu. Pokud vše klapne, měla by být v sektoru již od sobotního odpoledne.

3. SKÁKACÍ HRAD – za drobný poplatek bude za krytými tribunami pro dětské diváky možnost si v neděli trošku poskákat.

4. SLOSOVATELNÉ VSTUPNÉ – stejně jako v loňském roce si budou moci diváci odnést spoustu věcných cen. Slosování bude v rámci dvoudenního a nedělního vstupného. A ceny budou předávány na pokladně.

5. MOŽNÁ – svezení v závodním voze ŠKODA FABIA R5 nové evoluce na pozici spolujezdce, necháme se překvapit.

5. LIVESTREAM – v rámci příprav závodu, kdy vypadalo, že závod budeme muset odjet bez diváků, jsme začali řešit Livestream. Nakonec i díky početním omezením jsme se rozhodli, že ho i přes vyšší náklady s tím spojené, ponecháme. Věříme, že fanoušci, kteří se nebudou moci dostat do Sosnové, se rádi podívají a že nás podpoří. Oplátkou jim bude nejen možnost sledovat přenos, ale také to, že budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny, které bude 1. 7. Stačí jen na náš účet -      5297013349/0800 poslat libovolnou částku a do poznámky uvést své jméno a svůj telefon, abychom je mohli v případě výhry kontaktovat. Těšit se mohou např. krbové nářadí, autokosmetiku, pivo,  ale také i na nějaké zážitkové ceny, třeba svezení s eRpětkou či jiným závodním speciálem.

Nedělní závod by měl být snímán v počtu 4-6 kamer, z nichž jedna bude i z dronu. Vzhledem velmi krátké době na přípravu řešíme, jak to bude s komentováním, zatím to vypadá, že do streamu půjde zvuk komentátorů ze závodiště. Tuto službu pro nás zajišťuje tým z CDS Czech Drift Series, který tuto službu pro své závody také zajišťuje. Vzhledem k tomu, že v rámci rallycrossového závodu jsou v rámci řídící věže jiné prostorové možnosti a musí být komentátorské stanoviště na nejvyšším bodě řídící věže oproti driftům, kde komentátorům stačí pohled z přízemí věže, kde vidí celou svou dráhu a svůj závod v klidu komentují, se bude při rozjezdu našeho přenosu muset něco operativně řešit. Věříme, že půjde skloubit komentování závodu s Livestreamem. Za občasný případný rozchod komentáře s livestreamem se předem omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Livestream můžete sledovat na:

Sobotní livestream – od cca 14:30

 

Nedělní livestream – od cca 8:00

https://youtu.be/oUGc2eFw3GY

 

Za AUCTOR Racing s.r.o. & AUCTOR Team z.s.
Lukáš Dufek