Autocross

INFO- Autokros (mezinárodně autocross) je motoristický sport, jehož závody se jezdí na speciálních okruzích na nezpevněném povrchu (hlína, štěrk, písek, jíl). Vozy jsou dle konstrukce a výkonu rozděleny do několika divizí.

2018 –  po devíti letech odpočinku zakládá Lukáš Dufek společnost AUCTOR Racing s.r.o., která čerpá z níže uvedené historie a její náplní je pořádání sportovních a kulturních akcí. Zároveň stojí u zrodu novéhu týmu nesoucí název AUCTOR Team z.s. Smyslem tohoto spolku je sdružovat pořadatele a jezdce a ty dále podporovat v jejich sportovní činnosti. Za AUCTOR Team tento rok nastupuje v MČR v Autokrosu jezdec Libor Paul v divizi Super Buggy, Martin Chytráček v divizi D6 do 1600 ccm a Josef Bartoš v divizi 2 nad 1600 ccm. V amatérských autokrosovových pohárech - Česká trofej v autokrosu, Kosice CUP, Radeč CUP -  pak nastupují Milan Vlasák v divizi plechových vozů do 1600 ccm a Vašek Smutný v divizi Buggy poháněných jednou nápravou.

HISTORIE

2009 – v tomto roce se MB Speed Racing o.s. podílelo s AMK Šluknov a s přerovskými pořadateli na vyhlášení třech pohárů. Hlavním pohárem bylo Amatérské MČR v Autokrosu, které se vyhlásilo pro tratě v Přerově (2x), Poříčí nad Sázavou, Šluknově (2x), Nové Pace a Dolním Bousově. Druhý, Českomoravský pohár v autokrosu byl vyhlášen na vybraných tratích v Přerově, Poříčí nad Sázavou a v Nové Pace. Třetí, Český pohár v autokrosu byl vyhlášen pro tratě v Poříčí nad Sázavou, Šluknov, Novou Paku a Dolní Bousov. Ten se nakonec nejel. Po závodě ve Šluknově MB Speed Racing o.s. rozvázalo s AMK Šluknov spolupráci a ukončilo činnost.

5) Nová Paka - 2009

2008 – v této sezóně se pořadatelé z MB Speed Racing o.s. ve spolupráci s pořadateli ze Šluknova, Přerova a Přibic podíleli na uspořádání MMČR v Amatérském Autokrosu. Závody zavítaly i do sousedního Německa a to hned dvakrát. Dále se jelo v Nové Pace, Přerově, Přibicích a Šluknově. Z technických důvodů musely být bohužel zrušeny závody v Poříčí nad Sázavou a v Dolním Bousově. Poslední sedlčanský závod se přesunul do Daubanu. Závodu v Nové Pace se účastnilo velké množství zahraničních závodníků. Cestu na tento závod si našli jezdci z Holandska, Německá a Itálie.

Foto

2007 – v této sezóně začali pořadatelé z Boleslavska vystupovat pod hlavičkou MB Speed Racing o.s. a uspořádali pro jezdce celkem tři poháry. Hlavní pohárem byl Speed Cup, který čítal 8 závodů a byl vypsán pro tratě v Mladé Boleslavi (5x), která byla brána jako kmenová, dále pak v Dobřanech, Nové Pace a v Poříčí nad Sázavou. Z technických důvodů se bohužel muset zrušit závod v Dobřanech a poslední závod v Mladé Boleslavi. Druhým pohárem byl Autokelly Cup, který byl vypsán pouze pro trať v Mladé Boleslavi a jako třetí byl Super Cup, který byl vypsán pro trať v Nové Pace, Poříčí nad Sázavou a 2 x v Mladé Boleslavi.

Foto – 2007

2006 – pro tento rok se pořadatelé z Boleslavska a kosičtí pořadatelé spojili pod hlavičkou HAMK ČR a pokračovali v nastolené spolupráci z předešlých let a pro tuto sezónu v MČR v Hobby Autocrossu vypsali celkem 9 závodů. Jelo se na tratích v Nové Pace (2x), Dobřanech, Poříčí nad Sázavou, Dolním Bousově (2x), Kosicích (2x) a v Přibicích na Moravě. Mistrovství se těšilo opět obrovské popularitě a v některých závodech se opět přihlásilo více jak 100 jezdců. Na konci roku se jejich cesty rozdělily a každý šel vlastním směrem.

Foto – 2006

2005 – tento rok, již bez kmenové trati v Týnci pokračovali pořadatelé ve spolupráci s pořadateli z Kosic a vyhlásili MČR v Hobby Autocrossu, které navazovalo na velmi úspěšný pohár SUPER CUP z předešlého roku. 2005 MCR v Hobby AutocrossuMistrovství se jelo na tratích v Sedlčanech, Dobřanech, Poříčí nad Sázavou, Kosicích a 2 x v Nové Pace, z toho se na zářiovém závodu podíleli i pořadatelé MČR v Hobby Rallycrossu, kteří tento závod zařadili do svého kalendáře. Pro diváky a samotné jezdce to bylo velmi zajímavé porovnání mezi oběma poháry.