Informace

3. 6. 2020 - AKTUÁLNÍ INFO K RX SOSNOVÁ 27. – 28. 6. 2020

Po včerejší uzávěrce (2. 6.) předběžných přihlášek je 149 jezdců v seznamu přihlášených.  V pondělí bylo vydáno zvláštní ustanovení, ve kterém je uveden časový harmonogram, který počítá s technickými a administrativními přejímkami teprve od sobotního dopoledne s tím, že by tréninkové jízdy začaly v půl jedné a první kvalifikační jízdy by odstartovaly v 16.00. V neděli by pak byl odjet zbylý program závodu.
RX Sosnová 2019

S obdobným režimem se zatím počítá i v rámci RX Rallycross Cupu. I když je číslo přihlášených jezdců velmi vysoké, tak po loňské zkušenosti, kdy bylo do závodu převzato obdobných 141 jezdců, víme, že zatím by to na pokrytí nákladů za pořadatele a služby od pátečního dne nestačilo. Musí se též počítat s tím, že by některé týmy také nedorazily. V loňském roce to bylo například ze 160. ti předběžně přihlášených jezdců hned 19, což je v přepočtu na republikové startovné bezmála sto tisíc korun.
Za současné situace a předpokládaného omezení počtu osob na akci, je nutné každé organizační rozhodnutí důkladně zvážit.

Samozřejmě ale také počítáme, že se seznam přihlášených jezdců může navyšovat. Závod byl až do minulého týdne vyhlášen pro polské mistrovství, kde byl předpoklad účasti cca 50 – 70 polských jezdců. I přes zrušení MPRC jsme s polskou stranou v kontaktu a věříme, že v hojnějším počtu alespoň některé týmy dorazí. Podle původního plánu závodu byl limit přihlášených jezdců stanoven na 200. Pokud by se sešly ideálně přihlášky do různých divizí a byly by plné rošty v každé z nich, bylo by možné odbavit i více jak 200 jezdců v rámci plánovaných 36. ti kvalifikační jízd na jednu celou sérii rozjížděk.
RX Sosnová 2019

Vzhledem k potřebným oficialitám souvisejícím s vyhlášením závodu bylo vydáno zmíněné ZÚ a další případné změny časového harmonogramu budou řešeny formou vydávání informačních bulletinu k závodu a průběžným zveřejňováním ostatních informací na stránkách pořadatele. Na Autoklub ČR jsme zaslali další dva možné scénáře jako formou by se závod dal závod odjet a pokud dojde k rapidnímu navýšení přihlášených jezdců, bude samozřejmě možné opakovat loňský formát závodu nebo také avizované odjetí některého z pohárů či divizí v rámci sobotního dne.

V brzké době uvedeme informace pro diváky, kteří si nebudou chtít nechat ujít tento závod a osobně ho svou účastí na místě podpoří a dále také finalizujeme informace týkající se připravovaného livestreamu pro diváky, kteří se nebudou moci závodu zúčastnit nebo se vzhledem k limitům na závod nebudou moci dostat. Vzhledem k aktuální situaci připravujeme též manuál týkající se pohybu osob v rámci areálu.

Za AUCTOR Racing s.r.o. & AUCTOR Team z.s.

Lukáš Dufek