Informace

Aktuální informace z příprav – RX SOSNOVÁ 27. – 28. 6. 2020

K dnešnímu dni je přihlášena necelá stovka jezdců. U některých týmů máme již potvrzeno, že se budou přihlašovat, u některých předpokládáme, že se ještě přihlásí. Podle našich předpokladů by to mohlo být ještě něco mezi 25 – 50 jezdci.
RX Sosnová 2019

Včera bohužel přišla informace, že vzhledem k aktuální situaci v Polsku, nebude moci být zatím vyhlášen jejich národní šampionát, který měl začít stejně jako ten náš, v Sosnové. Od některých týmů však víme, že by i tak určitě rády dorazily, záležet bude na tom, zda budou otevřeny hranice a jaké budou nastaveny podmínky při návratu domů.

Již nyní se oproti původnímu plánu rýsuje verze závodu, která by byla rozdělena do dvou dní, takže při počtu do 120 startujících by se první den v odpoledních hodinách udělaly kompletní technické a administrativní přejímky a závod by se pak odjel během dne druhého. Pokud bude více jak 120 startujících, tak by se navíc první den odjely tréninky a první kvalifikační jízdy.

RX Sosnová 2019

Velmi intenzivně sledujeme situaci ohledně nařízení týkajících se limitů počtů diváků a podmínek souvisejících s jejich pohybem v areálu závodiště. Pokud bude možné avizované rozdělování do sekcí, tak areál Autodromu v Sosnové díky své rozloze umožňuje využít několika prostor, které by byly určeny pouze pro diváky. Ještě chceme nějakou chvíli počkat, zda budou bližší informace, ale zatím to vypadá, že na tribuny v areálu bychom řešili prodej vstupenek formou předprodeje. Jde o to, že jen týmy, včetně pořadatelského, mohou mít při větším počtu startujících klidně v součtu i přes 700 lidí. Na protilehlý přírodní val, který se také jako přírodní divácká tribuna využívá, bychom vstupenky prodávali na místě.

Dále také řešíme avizovaný projekt -  LIVESTREAM – online vysílání ze závodů.  V příštím týdnu bychom chtěli vyjet s podrobnějšími informacemi, jak by to mělo vypadat, probíhat a jak byste mohli tento projekt podpořit, abychom ho mohli společně realizovat. Věříme, že v námi zamýšleném formátu by to mohlo českému rallycrossu pomoci.

Za AUCTOR Racing s.r.o. & AUCTOR Team z.s. Lukáš Dufek