Informace

INFO 25. 4. - 13:45 - AUCTOR RX TRACKDAY - 27. - 28. 6.
rx_plakta_td_mini
Uvádíme naši odpověď k jedné diskuzi na facebooku:

Hlavní myšlenka je zachránit termín pro rallycross. Víme, že je na rozhodnutí strašně málo času, zvlášť za současného stavu. Je to také ale o rozdělení nějaké míry rizika. Takto je to vše pouze na nás na pořadatelích. K našim několika měsícům přípravy, by nyní mělo přijít zaplacení 50% z nájmu areálu, což by bylo minimálně 75.tisíc. To už je příliš velké riziko. Pokud budeme vědět, že zájem je, máme pořád čas.

Je jasné, že někdo nepojede přes půl republiky si na dvě hodiny do Sosnové zajezdit, tady je předpoklad, že vyrazí minimálně na půl dne a za čtyři tisíce si zajezdí 2 hodiny čistého času, což je ekvivalent 4 závodů (trénink, 3 rozjížďky, semifinále+finále). Na dvě hodiny byl předpoklad, že by dorazili jezdci z blízkého okolí.

Ano, na jedno auto je to moc, ale když se domluví dva týmy a vyrazí ve čtyřech lidech s dvěma auty, tak se povozí neskutečně a auta by to měla vydržet, když budou jezdit po deseti minutách. To už je celkem zajímavá alternativa za to, kdyby se závod nedal uspořádat.

Podle posledních zpráv ohledně uvolňování v oblasti sportu to vypadá, že by se mohly měnit i limity počtů osob, takže je předpoklad, že by se mohlo povolit - osoby potřebné pro výkon daného sportu, v našem případě - potřební pořadatelé, jezdci + mechanici. Náš návrh zatím vychází z modelu maximálně 50+50 osob v areálu ve dvou uzavřených okruzích, které by mohli v dané době (myšleno od 8. června) být v areálu přítomni. Přítomnost časomíry by dodávala i punc nějakého soupeření na čas. POKUD SE SEMKNEME, JE POŘÁD MOŽNOST TO ZACHRÁNIT. LD

odkaz zde: https://www.facebook.com/groups/1391416721157017/permalink/2354231441542202/

 

PS: těch kombinací a alternativ jde vymyslet více. Již zmíněný trénik, volné jízdy, jednotlivé jízdy na čas, jako se to jezdí v zimních měsících na autodromu, ale  i třeba závod bez diváků, pokud by se tedy povolilo větší množství lidí potřebných pro daný sport jak se nyní v minulých dnes objevilo ve zpravodajských pořadech. K těm se to může dostat třeba formou online youtube vysílání. Určitě by to bylo i o nějakých kompromisech, aby by to bylo pro obě strany (jezci + pořadatel) akceptovatelné. Je to ale také o nějaké diskuzi a k té jsou potřeba obě zmíněné strany.

Plně chápeme současný nelehký stav, ale snažíme se jako je tomu v jiných sportech za aktuálních podmínek rozjet závody. Chápeme samozřejmě i pohled jezdců, že mají prostě obavy o své zdraví. To my samozřejmě také, ale jednou to musí skončit. Porovnání standardního chodu z pohledu závod - jezdci + mechanici - pořadatelé (bez diváků=např.odělené depo) versus plný hobby či supermarket si vyjma rozpravy s jezdci zase z pohledu nějakého velkého sdružování se rozodně s těmito podniky nemůže porovnávat.

Radi bychom kvůli zpětné vazbě ale také slyšeli názory typu, že závod bez diváků nemá cenu nebo auto je od toho, aby jezdilo nebo když nebudou závody, tak si aspoň s týmem pořádně zajezdím a zatestuji.

Předem díky za vaše názory.

 

 

AUCTOR RX TRACK DAY 27. - 28. 6. - Tabulka obsazenosti - stav 24.4. - 14:00

 

Tabulka RX Trackday - Sosnová

 

 

 

 

 

Info - 24. 4. 2020 - AUCTOR RX TRACKDAY

POZOR - JEŠTĚ SE NÁM PODAŘILO DOMLUVIT MOŽNOST PŘIHLÁŠOVÁNÍ DO PONDĚLÍ DO 8.00 HODIN. POKUD  NEBUDE DO TÉTO DOBY PŘIHLÁŠEN DOSTATEČNÝ POČET ÚČASTNÍKŮ. BUDEME MUSET OD AKCE USTOUPIT. NA NÁŠ TERMÍN ČEKAJÍ JIŽ JINÍ ZÁJMECI.

PO NAŠEM TERMÍNU NENÍ DO KONCE ROKU ZATÍM ŽÁDNÝ VOLNÝ VÍKENDOVÝ TERMÍN A ZŘEJMĚ NEBUDE MOŽNÉ AŽ DO ŘÍJNOVÉHO RALLYCROSS CUPU SI TRAŤ V SOSNOVÉ VE VĚTŠÍM MĚŘÍTKU VYZKOUŠET JINAK NEŽ V TÝDNU. KAŽDOPÁDNĚ JSME PŘEDBĚŽNĚ DOMLUVENI, ŽE POKUD SE NĚJAKÝ TERMÍN UVOLNÍ, RÁDI BYCHOM HO VYUŽILI K USPOŘÁDÁNÍ KLASICKÉHO ZÁVODU, ALE MOC PRAVDĚPODOBNÉ TO NENÍ.