Informace

AUCTOR Racing s.r.o. – 2019
AUCTOR Racing s.r.o.Společnost AUCTOR Racing s.r.o. se v roce 2019 zhostila uspořádání dvou motoristických akcí a několika foto reportáží z autokrosových či rallycrossových závodů. První bylo uspořádání druhého závodu nezávislého seriálu automobilových závodů do vrchu EDDA CUP, který měl na trati meziStart EDDA CUP - Jemníky 2019 Jemníky a Bojeticemi po prvním závodu na okruhu v Mostě svou druhou zastávku. Závod se konal v posledním dubnovém víkendu. Stejně jako loni byl nad rámec divizí vyhlášených v seriálu ještě vyhlášen volný závod pro jezdce z jiných motoristických disciplín, kteří si chtěli vyzkoušet místní kopec. Do závodu se přihlásilo více jak 80 jezdců. Bohužel jak jezdeckou, tak i diváckou návštěvnost ovlivnilo chladnější počasí a během sobotního závodu i déšť, ale věrnou fanouškovskou základnu to neodradilo a včetně týmů, jež se přímo účastnily, závodu mohlo Tomáš Kučera - 2019přihlížet více jak šest set diváků. Při závodu nebylo nouze i o výlety mimo trať. Naštěstí vždy bez újmy na zdraví. Diváci se mohli najíst a napít hned ve třech stáncích, které byly rozmístěny po trati a v depu. Nejrychlejšího času 1:09,35  dosáhl na voze Mitsubishi Lancer Evo IX na trati dlouhé 2388 metrů Tomáš Kučera. Závod probíhal bez větších problémů a hned po závodech bylo domluveno mezi námi a pořadateli EDDA CUPU další opakování i v příštím roce.

Druhou akcí, které jsme se zhostili, byl rallycrossový závod v Sosnové u České Lípy. PoSosnová 2019 dlouhých čtyřech letech se na této legendární trati jel opět velký závod v rallycrossu, který byl vyhlášen jako Zónové mistrovství a dále pak jako Mistrovství České a Slovenské republiky, Česká Trofej historických automobilů, pohár Mascom Cup v Kartcrossu a jako doplňkový sobotní závod jsme zařadili v poslední době velmi oblíbený pohár RX Rallycross Cup. Vzhledem k jezdeckým a především diváckým účastem z posledních rallycrossových sezón a vzhledem k tomu, Sosnová 2019že jsme si trať v Sosnové pronajímali, řešili jsme to právě vyhlášením vícero mistrovství v rámci sosnovského závodu, abychom velké náklady spojené s uspořádáním dokázali vůbec pokrýt. Co se týče aut, tak se tímto krokem náš úmysl podařil a závodu bylo klasifikováno 141 jezdců napříč všemi mistrovstvími a poháry, jež byly vyhlášené. Bohužel divácká účast nebyla moc velká. Problém byl v souběhu několika velkých akcí, kdy například v přilehlé České Lípě probíhaly  Českolipské slavnosti a v nedalekém Liberci se konalo Sosnová 2019Mistrovství ČR v závodech do vrchu a poháru EDDA CUP, jehož pořadatelé tento závod organizačně zajišťovali. I když jsme se snažili s termínem něco udělat a s kolegy se dohodnout na jiném, tak už to nebylo možné, protože byl určen autoklubem a náš termín taktéž. Každopádně divácká účast byla asi jediné větší negativum na tomto závodě. I přes drobné problémy s prostorem se nakonec vše do depa narovnalo a závod probíhal bez jakýchkoli dalších problémů. Co se týče občerstvení, tak o diváky a týmy bylo postaráno hned šesti kiosky. Děti si mohly zaskotačit na skákacím hradě a v rámci diváckého programu mohli diváci vidět driftovací exhibici nebo nový český sportovní vůz od firmy Sigma motor, se kterým měli někteří vylosovaní šťastlivci možnost svést se s Filipem Marešem, který tento vůz pilotoval. Dost cen se rozdalo i v rámci slosovatelné vstupného.

Fotoreportáž - SlovakiaringV rámci nasávání atmosféry a získání potřebných zkušeností před naším prvním závodem v Sosnové, který jsme zaštiťovali pro Autoklub ČR, nebo pro podporu našeho AUCTOR Teamu jsme párkrát vyrazili na závody jinde pořádané. Naší první štací a vůbec první rallcrossový závod sezóny byl závod na Slovakiaringu, ze kterého jsme prováděli po celý víkend fotoreportáže od pátečních technických přejímek až po samotné finále. Mohli jste tak vidět jak to po celý víkend na závodech vypadá. Obdobnou reportáž jsme prováděli ještě ze závodu v rallycrossu v Melku a v prvních Sedlčanech a při prvním autokrosovém závodě v rakouském Hollabrunnu.

Uspořádání takovýchto akcí není možné bez podpory partnerů, bez pomoci mnoha nadšených lidí, bez spolupráce s jinými kluby a bez stovek hodin připrav. Chtěl bych tak poděkovat všem, kdo nás podpořili a podíleli se na přípravě těchto závodů a akcí. Určitě musím vyzdvihnout a Partneři ZAV 2019velmi poděkovat našemu generálnímu partnerovi, firmě ENTRY Engineerig s.r.oEntry Engineering., bez jejíhož finančního přispění, by se tyto akce jen velmi těžko realizovali, zvlášť ta v Sosnové. Samozřejmě velký dík patří všem našim dalším partnerům. Zvláštní poděkování patří i lidem, kteří jsou s námi od úplných začátků a vždy, když bylo potřeba, tak rádi pomohli. Poděkovat musím i lidem ze sedlčanského, Rx Parteneři 2019přerovského a novopackého autoklubu, kterým nebyl lhostejný český rallycross a kteří ve větším počtu pomohli s uspořádáním obnoveného závodu v Sosnové. Určitě nemohu opomenout i několik jednotlivců například z Poříčí nad Sázavou, Humpolce nebo Dolního Bousova a některých kolegů z AUCTOR Teamu, kteří do pořádání také zasáhli.

Závěrem se omlouvám za částečnou nečinnost našich webových stránek během druhé části roku, jež administrátorsky zajišťuji, ale vzhledem k náročnosti příprav, psychického vypětí a hlavně ztráty někoho velmi blízkého, jsem neměl energii v administraci pokračovat. Tento neduh je již napraven a na stránkách je vše, jak má být a již se pracuje na sezóně 2020.

                                                                            Za AUCTOR Racing s.r.o. – Lukáš Dufek