Informace

Setkání mistrů – Sosnová 2018
Foto Sosnova sponzorské jízdyO víkendu 10. – 11. listopadu 2018 se konalo tradiční, již 16. té, Setkání mistrů na autodromu v Sosnové u České Lípy. Pořadatelé pozvali přes 40 jezdců z různých motoristických disciplín. Vzhledem k povaze závodu a postavené trati hrají prim především rallyové speciály, ale není výjimkou, že se na předních pozicích umisťují i jezdci z jiných disciplín. V sobotu byly na pořadu sponzorské jízdy, kdy jezdci vozily své týmové partnery, kamarády a fanoušky týmů. Po oba dny panovalo příjemné listopadové počasí a závodu přihlíželo několik tisíc diváků.

Za AUCTOR Team se závodu též zúčastnil i rallycrossový jezdec Tomáš Mičík. V jeho divizi rallycrossových aFoto Sosnová setkání mistrů 2018 autokrosových cestovních speciálů bylo sedm vozů. Vzhledem k rozdílným specifikacím vozů bylo dopředu jasné, kdo asi bude bojovat v této divizi o nejvyšší stupně a tak se víceméně bojovalo až o třetí místo. Zde Tomáš srdnatě bojoval s Lubošem Čížkem, standardně nastupujícím v divizi Supe Cars, ale vždy mu necelá vteřinka na něj chyběla a tak bral čtvrté místo. V celkovém součtu pak byl hodnocen na 23. tím místě. Vyhrál Aleš Fučík s novým vozem s VW Polo R, který pořídil ze světové rallycrossové scény a na druhém místě dojel Honza Bartoš.

Vítězem závodu byl pak v součtu časů Filip Mareš na voze Škoda Fabia R5, před Petrem Semerádem, jež pilotoval stejný vůz a prezentoval se i nejrychlejší jízdou dne. Celkově třetí pak skončil Jan Černý s vozem Ford Fiesta R5. V divizi bugy zvítězil Petr Nikodém, mezi vozy Porsche to pak byl Petr Nešetřil, mezi vozy Audi Petr Žáček a mezi historiky pak Marcel Tuček s Mazdou RX7. Při tomto závodě samozřejmě nejde ani tak o vítězství, ale jezdci jsou závodníci a chtějí většinou být na předních pozicích, i když je to exhibice.