Informace

Humpolec 29. září 2018 – Kosice CUP + Poslední jízda – Poříčí n. S. – 6. října  – Václav Smutný

Vašek Smutný Humpolec II 2018Poslední zářijovou sobotu se jel na krásné trati v Humpolci předposlední závod Kosice Cupu, před kterým figuroval Václav Smutný z AUCTOR Teamu na průběžném druhém místě. O pouhé dva body byl před ním Honza Růžička. Do závodu se přihlásilo celkem 12 jezdců a ti tak byli rozděleni do dvou skupin. Oba jezdci byli nalosováni do odlišných skupin, takže se spolu během rozjížděk nepotkali. Oba též potvrdili svá průběžná umístění a všechny své kvalifikační rozjížďky vyhráli a tak rozhodovalo až finále. V něm se více dařilo Vaškovi a finálovou jízdu vyhrál a jeho největší soupeř dojel jako druhý. Po sečtení všech bodů z rozjížděk a finálové jízdy se dostal letos poprvé i do čela průběžného pořadí v divizi dvoukolových buggyn. Před posledním závodem má tak na svého soupeře čtyřbodový náskok.

Vašek Smutný Poříčí n.s. III 2018V sobotu 6. října Vašek pak ještě zavítal na trať v Poříčí nad Sázavou, kde se konal závod „Poslední jízda, který spolupořádá právě Vaškův největší soupeř. Tento závod má umožnit zájemcům poznat lépe autokrosovou disciplínu a především trat‘ na Homolce v Poříčí n. S. Do závodu se přihlásilo 8 jezdců. První dvě rozjížďky Vašek vyhrál a ve třetí pak startoval z třetí řady. Po delší době si zas vyzkoušel předjíždění z hloubi pole. V této rozjížďce nakonec dojel jako třetí. Po startu finálové jízdy z první řady byl v prvním kole na třetím místě a během dalších dvou se propracoval do vedení. Bohužel v horní časti trati z části vypověděl službu jeho vůz po kterém se přetočil, ale krizovou situaci nakonec ustál, ale pak mu ještě zhasl motor a na druhém místě jedoucí Honza Růžička nestihl svou buggynu zastavit a ve velké rychlosti do ní narazil. Oba jezdci i jejich vozy doznaly velkých šrámů. Vašek ještě zkusil kousek popojet, ale pak musel odstavit svůj vůz i on. Honza si kromě poničené buggyny ještě odnesl zlomené žebro. Uvidíme, jestli to byla letos opravdu poslední jízda nebo se oba rivalové potkají ještě na posledních závodech v Kosicích.