Informace

ZSE + MČR v Autokrosu – AUCTOR Team v Poříčí nad Sázavou

14 – 15. července byl na pořadu 4. závod, který se konal na krásně upravené trati v Poříčí nad Sázavou. Tohoto závodu se opět zúčastnila celá Auctor sestava.

Martin Chytráček - Poříčí nad Sázavou - 2018Po dvou závodech, odhlášení po tréninku v Pace a vynechaném Přerově, opět na startu v divizi D6 nechyběl Martin Chytráček. V prvním tréninku zajel sedmý a ve druhém pak desátý čas, v celkovém součtu mu to dalo na 8. místo a druhou řadu pro první rozjížďku. Celkem dobré startovní postavení mu moc nepomohlo, protože vypověděl službu jeden z kloubů na hnací hřídeli, což bohužel znamenalo postavení ve druhé rozjížďce až ve třetí řadě. Martin zabojoval a dojel si pro páté místo. V součtu časů z obou jízd mu patřilo ve druhé kvalifikační jízdě 9. místo, ale celkově byl až patnáctý z 16. ti členného startovního pole. Ve třetí rozjížďce využil zaváhání a technických problémů některých soupeřů a svou čistou jízdou si dojel pro vynikající druhé místo, které ho vrátilo do závodu a vylepšilo mu pozici pro semifinálovou jízdu, ve které si dojel pro čtvrté místo zajišťující postup do finále. V něm se počáteční startovní mele usadil na osmém místě, ze kterého se postupně propracoval až na páté místo.

Josef Bartoš - Poříčí nad Sázavou - 2018V divize D2 nastoupil průběžně vedoucí Josef Bartoš, který v tréninkových jízdách zajel první a druhý čas a v jejich součtu byl pak klasifikován na prvním místě a první řada ho čekala i v první rozjížďce. Tuto výhodu Jožin využil a svou jízdu s přehledem vyhrál. Ve druhé rozjížďce svůj výkon zopakoval a rozhodl se šetřit techniku a vynechal tak třetí kvalifikační rozjížďku, zakryl auto pod plachtu a šel vymýšlet program na sobotní večer a nedělní dopoledne pro sebe a svůj tým, protože divize D2 své první dvě rozjížďky jezdí v sobotu a díky menšímu počtu 11. ti jezdců se ani u této divize nejely semifinálové jízdy. V neděli když se před svou finálovou jízdou rozhodl Jožin projet ještě jednou auto, zjistil, že mu něco na jeho voze vyskočilo z klobouku, ale nebyli to králíci, ale jeho tlumič a motor v jeho voze se tak nacházel v dost nepřirozené poloze. Po hodinách odpočinku musel tak tým zamakat a provizorně opravit vůz pro finálovou jízdu, aby toho nebylo málo tak se rozhodla stávkovat i spojka, což se projevilo na startu finálové jízdy, kdy se Jožin propadl do hloubi startovního pole. Na štěstí pro něj se v první zatáčce udála menší strkanice a získal tak několik pozic zpátky, ale pořád to nebylo na stupně vítězů. Díky své trpělivosti, jezdeckému stylu, chybám a technickým problémům svých soupeřů se propracoval do čela a finálovou jízdu vyhrál a upevnil si tak své průběžné vedení.

Libor Paul - Poříčí nad Sázavou - 2018V divizi Super Buggy prošlo technickými přejímkami 18 jezdců. Po obou tréninkových jízdách patřil Liborovi Paulovi desátý kvalifikační čas, který mu zajistil druhou řadu v první rozjížďce. Této výhody Libor náležitě využil, když dojel pro čtvrté místo a v součtu obou jízd mu patřilo průběžné vynikající sedmé místo a opět start z druhé řady. Bohužel start druhé rozjížďky mu vůbec nevyšel a propadl se do zadních pozic, a aby toho nebylo málo, při jednom ze soubojů utrpěl jeho vůz nějaké šrámy a nefungoval tak jak měl. S přemírou snahy vybojovat lepší pozici a i díky problémům s vozem došlo k několika přetočení a propad na úplný konec startovního pole své rozjížďky, ale i na konec v součtu celé druhé kvalifikační rozjížďky. Každopádně Libor zbraně nesložil a ve třetí rozjížďce po startu ze čtvrté řady vybojoval pátou pozici a vylepšil si své postavení pro semifinálovou jízdu. V součtu všech rozjížděk byl Libor na průběžném jedenáctém místě. Po startu do semifinálové jízdy zkoušel Libor objet soupeře v první zatáčce venkem, ale na chvilku se dokonce dostal se svým vozem mimo trať a ztratil tak kontakt se špičkou startovního pole. V této jízdě nakonec dojel na sedmém nepostupovém místě a v součtu výsledků z obou jízd mu patřilo z poříčského závodu 14. místo.