Informace

Zrušení doprovodného závodu – RX Rallycross CUP – Sosnová – 26. – 27. 6. 2021
Vzhledem k velkému počtu přihlášených jezdců napříč všemi vyhlášenými šampionáty, poháry a divizemi při Mistrovství zóny střední Evropy v Rallycrossu, nebylo časově možné odjet závod tak, aby nedošlo k určitému omezení. Jednali jsme s promotérem seriálu, věc byla konzultována se sportovními komisaři podniku i s Off-Road komisí a s komisí – zástupci jezdců RX Rallycross Cupu a bylo bohužel dohodnuto, že tento pohár nebude součástí závodu.

Velmi nás to mrzí a přineslo nám to další komplikace s organizací závodu. Závod bohužel není v současném počtu přihlášených finančně zabezpečen tak, abychom ho dokázali pokrýt v režimu pátek – neděle s tím, že bychom jezdili již od sobotního rána. Pracujeme na náhradním programu ve formě volného závodu. Pokud by se nám ho nepodařilo naplnit nebo se nepřihlásí ještě nějací jezdci do velkého mistrovství, muselo by dojít ke změně časového harmonogramu.

Hlavního závodu se to víceméně nedotkne. My potřebujeme alespoň nějak zacelit mezeru po ztrátě příjmu ze startovného z Rallycross CUPu. Jak už bylo několikrát avizováno, tak i když závod bude s diváky, tak díky tomu, že nebudeme moci využívat kryté tribuny a tribuny v první zatáčce, což je pro nás nějakých 900 míst, respektive 450 s přihlédnutím na aktuální podmínky, nemůžeme ani moc počítat s příjmy ze vstupného. Ostatní tribuny totiž takovou kapcitu z daleka nemají.

Omlouváme se za komplikace všem, kteří se chtěli závodu zúčastnit, a děkujeme za pochopení.

Během zítřka vydáme informace k náhradnímu programu.

Za organizační tým

Lukáš Dufek