Informace

CEZ – RX Sosnová – 26. – 27. 6. 2021
Vydání zvláštního ustanovení k závodu – Publication Supplementary regulations

K 28. 5. 2021 jsou vydána zvláštní ustanovení k rallycrossovému závodu na Autodromu v Sosnové.

As of 28 May 2021, special provisions have been issued for the rallycross race at the Autodrome in Sosnová.

CZ - Zvláštní ustanovení – CEZ + MČR + MPRC + MSR + MR + ČTHA + MASCOM CUP

ENG - Supplementary regulations – CEZ + MCR + MPRC + MSR + MA + CTHA + MASCOM CUP

Zvláštní ustanovení – RX Rallycross CUP

Prosíme o přihlašování do závodu.

Please register for the race.

Závod je vyhlášen jako Mistrovství zóny střední Evropy. Jeho součástí jsou též národní šampionáty Česka, Slovenska, Polska a Rakouska. Součástí je též Česká trofej historických automobilů, pohár Mascom Cup v kartcrossu a dále pak dva značkové polské poháry RWD CUP pro vozy BMW a SC CUP pro vozy Fiat. Stejně jak v předchozích dvou ročnících je součástí i pohár RX Rallycross Cup.

V rámci předběžného přihlašování je do závodu přihlášeno již přes 130 jezdců. V zónovém a v národních šampionátech se pojedou tradiční divize Super Touring Cars (STC) do 1600 ccm, do 2000 ccm a nad 2000 ccm, dále pak divize Super 1600 a královská divize Super Cars. Divize National 1600 je součástí českého i rakouského mistrovství, ale rakouské jí nemá pro závod v Sosnové vyhlášenu. V České trofeji jsou divize tři. Do 1600 ccm, nad 1600 ccm a divize 4 x 4. V polském mistrovství ve zmíněném značkovém poháru RWD CUP nastupuje celá plejáda vozů BMW a v SC CUPu jde především o Fiaty typu Siecento a Cinquecento. V RX Rallycross CUPu je též značkový pohár Škoda CUP a dále pak divize N s minimálními úpravami v objemových kubaturách do 1400 ccm, do 1600, ccm a nad 1600 ccm. ESkové divize pro vozy s většími úpravami jsou ve stejných objemových kubaturách jako ty eNkové a navíc mají ještě divizi pro vozy 4 x 4.

V příštím týdnu uvedeme informace k chystanému livestreamu. Jejich vydání jsme museli kvůli organizačním komplikacím pozdržet. Jak to tak vypadá, bude to asi jediná možnost jak závod v Sosnové dostat k fanouškům této krásné motoristické disciplíny.

V tomto článku najdete informace ke startovnému. 

                                                                                              Za organizační tým – Lukáš Dufek