ZAV Jemníky - Bojetice - 9. - 10. května 2020

AKTUÁLNÍ INFORMACE
Zde budou umísťovány aktuální informace k závodu (zvláštní ustanovení, info k parkování, atd...). Ostatní základní informace najdete níže.

1. ZAV - EDDA CUP - JEMNÍKY - BOJETICE - 19. - 20. 9. 2020
Plakát ZAV Jemníky 2020

 

O víkendu 19. - 20. 9. 2020 zavítá seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na trať mezi Jemníky a Bojeticemi u Mladé Boleslavi. Jedná se již o sedmý závod tohoto poháru v této sezóně. Závod je vyhlášen pro skupiny N, do které patří produkční, sériové a tunning vozy, skupinu E, do které patří cestovní a závodní vozy a skupinu H, do které patří historické vozy. Všechny skupiny jsou dále rozděleny dle objemových kubatur. Závod je vyhlášen pro 17 divizí v rámci seriálu Edda CUP a dále pak pro divizi volnou, kterou vyhlásil regionální pořadatel závodu pro jezdce z jiných motoristických disciplín. V případě vyššího zájmu je možné tuto rozdělit do divizí dle objemu.

Další informace připravujeme.

 

 

 

INFORMACE K ZÁVODU

V roce 2020 je v plánu opět na trati mezi Jemníky a Bojeticemi uspořádaní jednoho ze závodů seriálu závodů automobilů do vrchu – EDDA CUP. Od prosince 2019 již začala příprava závodu týkající se veškerých povolení. Spolupráce mezi pořadateli seriálu a firmou AUCTOR Racing s.r.o., která jako regionální pořadatel závod připravuje, se tento rok bude opakovat již po třetí v řadě. Celkem se na této trati jelo dohromady osm krát. Vůbec poprvé se jelo v roce 1974 a hned pak v následujícím roce 1975. Po delší odmlce se zde opět jelo v roce 1993 a pak až v roce 2003, kdy se začala psát i naše historie pořádání závodů automobilů do vrchu, když jsme se ještě hlavně věnovali pořádání autokrosových závodů ve dva kilometry vzdáleném Týnci a závod do vrchu jsme zařadili jako zpestření pro naše autokrosové jezdce. To ale ještě pod hlavičkou autokrosových pořadatelů. V roce 2004 se na této trati jel závod, který organizoval klub FMS a v roce 2008 jsme se opět pořadatelských otěží chopili my, když jsme zajišťovali jeden ze závodů pro pohár Triola Cup. Od roku 2018, kdy na tuto trať poprvé zavítal i seriál EDDA CUP, připravujeme již pod hlavičkou AUCTORU veškeré náležitosti a lokální služby pro zdárné uspořádání těchto krásných závodů.

TERMÍN: 19. - 20. září 2020

AKCE: EDDA CUP - 2. Závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu (Kalendář EDDA CUPu 2020)
          AUCTOR Racing - volný závod

MÍSTO - START: Jemníky u Mladé Boleslavi
ZAV - místo Jemníky
TRAŤ
: Jemníky - Bojetice
Trať - Jemníky - Bojetice

DEPO: za cílem - Průmyslová část Bojetice + silnice
Depo - Jemníky

 

 

 

Propozice k závodu

Řád seriálu

Technické řády

Technické řády - H2

Technické řády - Saxo Cup


VYHLÁŠENÉ TŘÍDY:
1. Skupina - Produkční, sériové a tunning vozy - N
Rozdělení podle zdvihového objemu válců v cm3
N-1400
N-1600
N-2000
N+2000

2. Skupina - Cestovní a závodní vozy - E, F
Rozdělení podle zdvihového objemu válců v cm3
E-1400
E-1600
E-2000
E+2000
E+2000 2WD - vozy s pohonem jedné nápravy
E2 - všechny vozy nad rámec úprav pro třídu F - nezapočítávají se do celkového pořadí - pouze na některých tratích

3. Skupina - Historické vozy - H
Rozdělení podle zdvihového objemu válců v cm3
H-1150
H-1300
H-1600
H-2000
H+2000
H2 - vozidla do roku výroby 1989 - bez rozdílu objemu motoru - povolené úpravy - viz řády H2

4. SAXO CUP
Povolené úpravy - viz řády Saxo Cupu

5. VOLNÝ ZÁVOD
INFORMACE K VOLNÉMU ZÁVODU - JEMNÍKY - BOJETICE - 9. - 10. května 2020

Volný závod - ZAV
Pro zájemce o účast v závodu do vrchu v Jemníkách u Mladé Boleslavi, jež nesplňují technická pravidla vozů ve vyhlášených třídách seriálu Edda Cup, byla mezi pořadateli stejně jako v předchozích letech domluvena možnost startu ve volném závodu za podmínek uvedených v tomto článku a ve vypsaných třídách.I. Všeobecné předpisy

Vozidlo musí být vybaveno základními bezpečnostními prvky jako jsou rám, pásy, sportovní sedačka, odpojovač elektrických obvodů a je doporučen hasící přístroj. Např. vozidla, jež splňují výše uvedené minimálně v amatérských rally, rallycrossových či autokrosových pohárech, ve kterých je toto vyžadováno. V případě nejistoty kontaktujte pořadatele.

II . Vyhlášené třídy
 I. Divize do 1400 ccmVolný závod - ZAV

 II. Divize do 1600 ccm

III. Divize nad 1600 ccm

IV. Speciály – bez omezení obsahu (např. 4x4,….)

Podmínka pro vyhlášení třídy je účast minimální tří jezdců v dané divizi. Pokud bude méně, jezdec se přiřadí do třídy nadřazené. Vzhledem k propustnosti tratě a nastaveného limitu (15 jezdců) pro zájemce o volný závod prosíme o včasné přihlášení. Pokud nebude do 1. 5. přihlášen dostatečný počet jezdců v daných divizích, bude vyhlášena pouze třída IV. V případě většího zájmu by byl vytvořen pořadník náhradníků.

Vzhledem k provázanosti přihlášek s připravou časomíry a navedení přihlášených jezdců do systému se prosím přihlašujte na stránkách EDDA CUPu a to v divizi E2. Pro přihlášení je potřeba se nejdříve registrovat.

III. Systém závodu
Dle pravidel EDDA CUPU = dvoudenní závod - vždy 2 tréninkové + 2 ostré jízdy + možnost startu pouze v
jeden den.

IV. Startovné
Jednodenní - 1800,- Kč
Dvoudenní - 2800,- Kč
Víkendová licence - 200,- Kč